وبلاگ سافت سرا

عسل خالص را چگونه بشناسیم؟

آبان ۲۵, ۱۳۹۵, توسط سافت سرا, دسته دانستنی ها

تشخیص عسل طبیعی و خالص برای بسیاری از افراد کار ساده‌ای نیست و شاید اینکه عسل خالص را چگونه بشناسیم و چگونه تشخیص دهیم که عسل اصلی است تقلبی سوال خیلی از افراد باشد. ما در این پست سه راه ساده برای تست عسل پیش روی شما قرار می‌دهیم.

روش اول: با استفاده از یک لیوان آب

یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب بریزید. بخش زیادی از عسل تقلبی هنگام ته‌نشین شدن در لیوان با آب حل می‌شود اما عسل خالص صرفا با عبور از آب کمتر در آن حل می‌شود.

روش دوم: تست سوزاندن عسل

یک تکه پارچه کتان یا مقداری پنبه را به عسل آغشته کنید و سعی کنید توسط کبریت یا فندک آن را آتش بزنید. عسل خالص در این حالت می‌تواند آتش بگیرد اما عسل غیر طبیعی به دلیل ناخالصی‌ها و یا آب افزوده شده به آن دیرتر آتش می‌گیرد.

روش سوم: تست با انگشت

مقداری عسل را بر روی ناخن یکی از انگشتان دست خود قرار دهید. عسل خالص بر روی انگشت باقی می‌ماند اما عسل تقلبی به سرعت از روی آن حرکت کرده و به گوشه‌ها سُر می‌خورد.

ویدیو مربوطه هر سه مرحله از تست را به صورت تصویری به شما نمایش خواهد داد. برای مشاهده ویدیو به کانال تلگرام یا آپارات سافت سرا مراجعه کنید.

2 دیدگاه

  1. ناشناس |

    داشتم اثرمشاهیر جهان رو مطالعه میکردم ،متاسفانه از هیچ کدوم از بزرگان ما یاد نشده لعنت بر صاحبان اثر که حق مطلب و خوب ادا نکردن …. ایران بزرگانی زیادی داره که دنیارو تحت تاثیرقرار داده مثل کورش کبیر ،سعدی ،حافظ ، امام خمینی وخیلی شخصیت های بزرگ دیگه

    پاسخ

شما چی فکر می‌کنید؟